Chrapanie - do jakiego udać się lekarza

Gdy problemem jest język

Zabiegi na chrapanie i bezdech senny, gdy problemem jest język

Podczas snu gardło jest zwężone, a tylna część gardzieli opada dotykając nasady języka. Tylko niewielka szczelina pozostaje otwarta. Przepływ powietrza przez gardło jest utrudniony i w efekcie powstaje zaburzenie oddechu zwane chrapaniem. Ta dolegliwość może okazać się uciążliwa dla Twoich współdomowników. Chcesz poznać przyczynę i przebieg leczenia? Chrapanie jest dla Ciebie udręką? Umów się na konsultację u specjalisty.

Gdzie szukać pomocy?

Sprawdź, jak przebiega bezpieczne i skuteczne leczenie chrapania w Centrum medycznym MML, zlokalizowanym w Warszawie. Nasza klinika dysponuje profesjonalnie wyposażonymi gabinetami oraz salami operacyjnymi, z myślą o komforcie i bezpieczeństwie pacjenta. Wykonujemy badania nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, a także oferujemy mało inwazyjne leczenie zaburzeń snu. Najważniejsze jest dla nas zapewnienie wysokich standardów medycznych. W tym celu systematycznie bierzemy udział w szkoleniach.

Jakie są przyczyny chrapania przez język?

Zazwyczaj u ludzi otyłych, na języku odkłada się tkanka tłuszczowa, która blokuje drogi oddechowe. Osoby o prawidłowym wskaźniku masy ciała również mogą zmagać się z tym problemem. Wpływ na otłuszczanie języka mają nierzadko czynniki genetyczne i środowiskowe.

W jaki sposób wyleczyć chrapanie przez język?

W naszej klinice stosujemy następujące metody leczenia w przypadku chrapania przez język:

  • Korekcja języka metodą Shaver – PK to metoda chirurgiczna polegająca na tym, że do nasady języka wprowadzany jest Shaver z możliwością koagulacji plazmowej, który pozwala na usunięcie przerośniętej tkanki z ograniczeniem krwawienia. Prowadzi do zwiększenia toru dla przepływu powietrza w drogach oddechowych,
  • Korekcja języka metodą Celon i Koblacji – w obrębie nasady języka stosuje się elektrodę, która powoduje obkurczenie tkanek i zmniejszenie jego objętości. W konsekwencji przepływ powietrza wraca do normy,
  • Zabieg Repose MIK – polega na przesunięciu kości gnykowej oraz nasady języka w stronę żuchwy. Ta innowacyjna metoda ułatwia przepływ powietrza i dotlenienie organizmu. U pacjentów, którzy borykają się ze zmniejszoną drożnością dróg oddechowych w obrębie gardła, przynosi zadowalające efekty. W naszym centrum medycznym zabieg Repose MIK wykonywany jest od 2011 roku,
  • Zabieg AIRVANCE to unikalna metoda polegająca na przesunięciu nasady języka w stronę żuchwy. Zastosowanie tego rodzaju zabiegu jest szczególnie zalecane osobom, które chorują na nadciśnienie tętnicze, choroby wieńcowe oraz przyjmują leki obniżające krzepliwość krwi. Centrum medyczne MML jako jedyna placówka w Polsce wykonuje ten zabieg.

Ile kosztuje zabieg zwalczający chrapanie i bezdech senny?

Chcesz poprawić jakość snu i zadbać o zdrowie? Zapraszamy do Centrum Medycznego MML w Warszawie. Skontaktuj się z naszym personelem, który przedstawi Ci szczegółową ofertę i zaproponuje termin wizyty u specjalisty.

Co oferujemy?

Nasze bogate doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów daje gwarancję efektów w postaci wyleczenia chrapania i bezdechu sennego. W Centrum Medycznym MML leczenie przebiega na najwyższym poziomie. Pacjent oprócz zapewnionego komfortu, może czuć się w pełni bezpiecznie. Na wizycie lekarz zleci odpowiednie badania diagnostyczne, określi przyczynę dolegliwości oraz dostosuje odpowiednie leczenie.

Skorzystaj z porad specjalisty. Umów się na wizytę i uzyskaj wszystkie informacje.