Operacja podniebienia miękkiego

Operacja podniebienia miękkiego

Operacja podniebienia miękkiego w Centrum Leczenia Chrapania MML

Nagminne chrapanie ma negatywny wpływ na jakość snu i powoduje wiele problemów zdrowotnych. Często jest też objawem obturacyjnego bezdechu sennego (OBS). To poważne schorzenie, które przyczynia się m.in. do chorób serca, udaru mózgu, cukrzycy czy depresji. U wielu pacjentów problem chrapania i bezdechów sennych da się rozwiązać dzięki zabiegowi w obrębie podniebienia miękkiego. Sprawdź, jakie operacje wykonujemy w naszej klinice.

Chrapanie a podniebienie miękkie

Charakterystyczny dźwięk chrapania wynika z wibracji tkanek górnych dróg oddechowych. Jest spowodowany częściową niedrożnością tego odcinka układu oddechowego. Jej przyczyną mogą być nieprawidłowości w budowie:

  • gardła,
  • jamy nosowej,
  • i/lub krtani.

Najczęściej za chrapanie odpowiada zbyt wiotkie i przerośnięte podniebienie miękkie. Pacjenci z takim problem odniosą korzyść z operacji podniebienia miękkiego.

Operacja podniebienia miękkiego w MML – jak wygląda

Klinika MML specjalizuje się w zabiegach operacyjnych podniebienia miękkiego przy użyciu nowoczesnych, małoinwazyjnych metod. Te krótkie (trwające najczęściej do 30 minut) procedury są wykonywane w gabinecie lekarskim i nie wymagają pozostania w szpitalu. Zazwyczaj wykorzystuje się w nich znieczulenie miejscowe.

Dzięki usztywnieniu i wymodelowaniu podniebienia miękkiego, zabiegi skutecznie eliminują problemy związane z chrapaniem i bezdechem sennym. Są przy tym bezpieczne i komfortowe. Znacząco redukują ryzyko krwawienia i powikłań. Ponadto pozwalają na szybki powrót do codziennych aktywności. Więcej na ich temat przeczytasz poniżej.

Metoda koblacji i Celon

Koblacja i Celon to techniki zabiegowe z zakresu chirurgii radiofalowej. Metody te cechuje szybkie gojenie. Ich celem jest wytworzenie mikroblizn, które usztywnią strukturę podniebienia miękkiego. W dalszej części zabiegu często wykonywane jest także nacięcie łuków podniebiennych czy języczka (z wykorzystaniem techniki harmonicznej lub Celon).

Zabieg z zastosowaniem lasera diodowego w technice palisadowej

Ta metoda jest autorskim zabiegiem specjalistów z kliniki MML. Podczas procedury w tkankę wprowadza się włókno lasera diodowego. W konsekwencji powstają linijne, śródtkankowe zrosty, które usztywniają strukturę  podniebienia miękkiego i przesuwają je w płaszczyźnie pionowej.

Chcesz dobrze spać i wstawać z mnóstwem energii? Zgłoś się do nas!