Gdy problemem jest nos…

[siteorigin_widget class=”Simple_About_With_Image”][/siteorigin_widget]

Zabiegi na chrapanie i bezdech senny, gdy problemem jest nos

Jakie dolegliwości zdrowotne powodują chrapanie przez nos? Chrapanie polega na tym, że podczas snu w trakcie wdechu, następuje wibracja języczka i podniebienia miękkiego. Skutkuje to wydawaniem odgłosów, niekiedy dość uciążliwych dla domowników. Osoba dotknięta tym problemem, nie zdaje sobie sprawy z tego, że chrapanie przez nos uniemożliwia osiągnięcie odprężającego oraz głębokiego snu dla siebie czy domowników. Cierpisz, lub ktoś z bliskich, z powodu chrapania przez nos? Nie zastanawiaj się i skorzystaj z porad specjalisty.

Wylecz chrapanie, przez nos, wpływające na Twoją jakość snu

Postaw na małoinwazyjne, bezpieczne i skuteczne metody leczenia chrapania. Nasz doświadczony zespół, nieustająco bierze udział w szkoleniach czy konferencjach, na których dzieli się wiedzą oraz doświadczeniami. Najważniejsze jest dla nas zdrowie pacjentów.

Dlaczego warto wykonać zabiegi w naszym centrum medycznym?

Jesteśmy wiodącym w Polsce ośrodkiem, zlokalizowanym w Warszawie, posiadającym wysoko wykwalifikowaną kadrę, bogatą wiedzę, wieloletnie doświadczenie oraz sprzęt najnowszej generacji. Naszą specjalizacją są bezpieczne “zabiegi jednego dnia”. Dlatego nie zwlekaj z wyleczeniem chrapania z powodu nosa. Zadzwoń do nas już dzisiaj i zapytaj o wszystkie szczegóły!

Przyczyn zakłóceń naszego snu jest bardzo wiele, m.in.:

 • zalegająca wydzielina,
 • stany zapalne wywołujące obrzęki,
 • przerost migdałków podniebiennych,
 • ucisk tkanki tłuszczowej na gardło w wyniku otyłości i nadwagi,
 • nieprawidłowa budowa górnych dróg oddechowych np. skrzywienie przegrody nosowej lub   przerost czy obrzęk małżowin nosowych,
 • przerost nasady języka lub języczka,
 • niedrożność nosa – polipy jamy nosowej,
 • osłabienie napięcia języka i gardła,
 • spanie na wznak,
 • alergie,
 • palenie papierosów,
 • spożycie większej dawki alkoholu,
 • duży wysiłek w ciągu dnia.

Leczenie chrapania przez nos. Od czego zacząć?

Jak wyleczyć chrapanie przez nos? Na samym początku należy udać się do specjalisty laryngologa lub otolaryngologa. Sprawdzi on stan naszego zdrowia, a także zleci potrzebne badania.  Podczas konsultacji dowiemy się, jaka jest konkretna przyczyna chrapania przez nos, i która metoda leczenia będzie najbardziej odpowiednia. Dzięki wizycie możemy wykluczyć wady anatomiczne górnych dróg oddechowych oraz bezdech senny. Nieleczone chrapanie czy obturacyjny bezdech senny (OBPS) mogą powodować zwiększone ciśnienie tętnicze, prowadzić niekiedy do udaru mózgu czy zawału serca. Zwiększają również ryzyko chorób serca.

Metody leczenia chrapania przez nos

W naszym centrum medycznym w Warszawie wykonujemy szereg zabiegów, które pozwalają usunąć problem chrapania. Dopasowane są indywidualnie dla każdego pacjenta z uwagi na cechy fizyczne oraz przyczynę powstałej dolegliwości. W przeciwieństwie do tradycyjnych zabiegów chirurgicznych ryzyko wystąpienia powikłań jest znikome. 

Wyróżnia się zabiegi takie jak:

 • metoda Celon i Koblacji – polega na zmniejszeniu małżowin nosowych, ich obkurczenie pozwala cieszyć się swobodnym oddychaniem przez nos. Zabieg jest małoinwazyjny.
 • Septoplastyka czyli skorygowanie krzywej przegrody nosa – małoinwazyjny zabieg, polegający na wykonaniu małych nacięć. Jest zabiegiem “chirurgii jednego dnia”.
 • Korekcja małżowin nosowych laserem diodowym – zabieg krótkotrwały, bezkrwawy. Za pomocą wiązki światła lasera następuję reorganizacja tkanki oraz usztywnienie jej wiotkiej struktury. Gwarantuje on wysoką skuteczność i najtrwalszy efekt.
 • Zabieg Repose MIK polega na przesunięciu kości gnykowej i nasady języka w kierunku żuchwy. Usprawnia przepływ powietrza w drogach oddechowych.
 • Metoda Shaver PK oferuje korekcję języka oraz migdałków podniebiennych. Ta nowoczesna i bezpieczna metoda zwiększa przepływ powietrza w drogach oddechowych.
 • Zabieg Airvance polega na przesunięciu nasady języka w kierunku żuchwy. Przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Zalecany dla pacjentów z chorobami układu krążenia.
 • Technika Pillar zabieg wprowadzający kilka implantów, które z czasem integrują się z otaczającymi tkankami, prowadząc do usztywnienia podniebienia miękkiego.

Nasi lekarze dobiorą najlepszy zabieg do Twoich dolegliwości!

Chrapanie przez nos objawem bezdechu sennego?

Samo chrapanie przez nos nie jest niebezpieczne dla życia, ale może być objawem bardzo groźnego bezdechu sennego. Schorzenie takie jak obturacyjny bezdech senny (OBPS) trzeba koniecznie leczyć. Niestety z braku odpowiedniej wiedzy, problem chrapania jest często bagatelizowany.

Cena za zabiegi

Podczas konsultacji z lekarzem rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące leczenia i uzgodniona cena, która zależy od wybranej metody zabiegowej. Kwoty są zróżnicowane, ponieważ zostają dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Proszę się jednak nie obawiać. Pacjent poznaje kwotę, którą można rozłożyć na wygodne raty! Dla nas najważniejsze jest Twoje zdrowie. Gwarantujemy korzystne ceny leczenia chrapania (przez nos) oraz bezdechu sennego.

Nie pozwól, aby chrapanie czy bezdech senny nadal pogarszały Twoje samopoczucie i zdrowie

Jeśli chrapanie dokucza Tobie oraz Twojemu otoczeniu, umów się do specjalisty w naszym centrum medycznym w Warszawie. Wiemy jak trwale wyleczyć pacjentów z chrapania przez nos. 

Zapraszamy do korzystania z usług naszego wielospecjalistycznego zespołu lekarskiego. Skontaktuj się z nami już dzisiaj!