Laserowa terapia chrapania w MML
Przewlekłe chrapanie może być objawem obturacyjnego bezdechu sennego. To poważny problem zdrowotny, który m.in. zwiększa ryzyko chorób serca, cukrzycy czy depresji. Dlatego chrapanie powinno być leczone. Specjaliści z naszej kliniki wprowadzili do terapii tej dolegliwości autorski zabieg z użyciem lasera diodowego w technice palisadowej. Zobacz, na czym polega ta procedura.
Dlaczego chrapiemy
Chrapanie to dźwięk wynikający z wibracji tkanek górnych dróg oddechowych, spowodowany przez ich częściową niedrożność. Może ona wynikać z nieprawidłowości w budowie gardła, nosa, krtani lub wszystkich wymienionych struktur. Te zmiany trzeba leczyć. Jedną z metod zabiegowych proponowanych w naszym ośrodku jest zastosowanie lasera diodowego w technice palisadowej.
Laserowe leczenie chrapania – co to jest
Zabieg przy użyciu lasera diodowego w technice palisadowej to małoinwazyjna procedura, która umożliwia szybką i skuteczną poprawę przepływu powietrza przez górne drogi oddechowe. Dzięki temu eliminuje chrapanie. Tę technikę najczęściej wykorzystuje się do korekcji podniebienia miękkiego.
Jak wygląda laserowa terapia chrapania
Zabieg laserem diodowym jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Trwa około 30 minut. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji.
W trakcie procedury lekarz wprowadza w podniebienie miękkie włókno lasera. W wyniku zabiegu w obrębie leczonego obszaru powstają zrosty. Usztywniają one podniebienie. Dzięki temu tkanka nie drga podczas snu i drogi oddechowe są maksymalnie poszerzone.
Laserowe leczenie chrapania – rezultaty
Leczenie laserem diodowym w technice palisadowej daje dobry efekt usztywnienia struktur podniebienia, co przyczynia się do ustąpienia chrapania. Zabieg umożliwia szybki powrót do codziennej aktywności. Charakteryzuje się też krótkim czasem gojenia i minimalnym ryzykiem powikłań.
Jeśli chrapiesz, zgłoś się do nas. Wiemy, jak trwale pozbyć się tego problemu.